A propos naszych modeli

Zegary deLorentis, to więcej niż projekt, to pasja ich twórcy do tworzenia pięknych przedmiotow.  Nasze zegary nie tylko wskazują czas, ale są przede wszystkim oryginalną i harmonijną dekoracją ścienną.

   Jak rodzi się projekt ?

Pasja twórcy naszych modeli wyrażona poprzez rysunek oraz jego kompetencje w zakresie informatyki zaprowadziły go do stworzenia kolekcji zegarów wyróżniających się na rynku zdominowanym przez zalewające sklepy tanie produkty azjatyckie liczne powtarzalne zegary, które można znaleźć na licznych stronach i w katalogach niektórych producentów europejskich.
Nasz podstawowy cel to zachowanie odpowiedniej jakości i oryginalności naszych modeli.
Chcemy równocześnie zaproponować wzory będące nie tylko prostymi zegarami, ale prawdziwymi dekoracjami ściennymi, przyjemnymi do oglądania i łatwo komponującymi się w różnorodnych aranżacjach wnętrz.

   Dlaczego wybór metalu ?

W ciagu ostatnich 15 lat nastąpił ogromny postęp w technologii cięcia laserowego w metalu, który pozwala na tworzenie kompozycji finezyjnych o precyzyjnym cięciu przez maszyny stworzone do ich wykorzystania w przemyśle.
Podczas fazy wdrażania projektu, wykonywaliśmy testy cięcia laserowego przy użyciu innych materiałów syntetycznych jak tworzywo sztuczne czy plexi. Wyniki tych testów były dobre, jednak modele wykonane z tych materiałów kojarzyły nam się z bardziej z przedmiotami promocyjnymi niż z prawdziwymi przedmiotami dekoracji wnętrz.
W rezultacie nie zdecydowaliśmy się na wybór testowanych materiałów pomimo tego, że ekonomicznie byłoby to bardziej interesujące.

   Jak można u nas wyprodukować swoje własne modele ?

W zależności od tematyki, pomysł zaproponowany przez naszego Klienta jest podstawą powstania indywidualnego modelu zegara czy dekoracji.
wszystko zaczyna się od kartki papieru na której dość szybko powstają szkice będące rezultatem wcześniejszych przemyśleń twórcy.
Następnie analizowane są poszczególne etapy biorące pod uwagę liczne parametry związane z technologią cięcia laserowego.
Chodzi zarówno o parametry techniczne (sekcje , grubość, bliskość cięcia, ...) jak i parametry ekonomiczne.
W przypadku modeli skierowanych do szerokiego grona klientów, jesteśmy zmuszeni brać pod uwagę ostateczny koszt produktu zależny od złożoności kompozycji i cięcia które Wprost wpływa na czas pracy maszyny.
W tej dziedzinie współpracujemy z zaufanym i kompetentnym partnerem, który na bazie przekazanego finalnego informatycznego pliku optymalizuje sposób cięcia i koszt produkcji, a co za tym idzie cenę finalną naszych modeli.

La découpe laser sur métal par Tolonensis Creation
Cięcie laserowe zegary ścienne ptak Birdy deLorentis

   W jaki sposób powstają kolory ?

Pokrywanie kolorem to najbardziej delikatna faza produkcji bowiem wymaga ona najdoskonalszej aplikacji ze względu na fakt, że nasze modele są przedmiotami dekoracyjnymi.
Proces ten jest prowadzony w technice lakierowania proszkowego wraz z utwardzaniem w piecu, w temperaturze ok. 280 °C.
Niektóre kolory jak np. kolor starego złota z tzw. strukturą wymagają aplikacji farby w dwóch etapach.

   Jak zawiesić zegarys ?

Aby zaproponować naszym klientom odpwiednią jakość naszych zegarów zdecydowaliśmy się na wyposażenie ich w mechanizmy kwarcowe1 o wysokiej precyzji producenta niemieckiego, lidera europejskiego w tej dziedzinie. To samo dotyczy wskazówek zegarów,  wykonane są one z aluminium i produkowane przez niemiecką firmę specjalizującą się w zegarmistrzowstwie.
1 Précision DIN 8325 < 1s/j
2 Inaudible à 4 cm !

   Gdzie produkowane są zegary ?

Wszystkie zegary i dekoracje są wycinane, malowane i montowane w Warszawie, bowiem tutaj ma siedzibę firma Tolonensis Creation. Jesteśmy jednym z kilku tworców europejskich wyspecjalizowanych w tworzeniu dekoracji z metalu w technice cięcia laserowego. W ten sposób posiadamy pełną kontrolę nad całym procesem tworzenia koncepcji i produkcji.

   A jeśli chodzi o jakość ?

Wszystkie etapy produkcji i ich kontrola pozwalają na zaoferować wysoki poziom jakości tej gamy produktów.  W 2012 roku nasz zegar Pakmaniac został wybrany do corocznego konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku Good Design Model ten został wyszukany i zarekomendowany do tego Konkursu przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Good Design Contest 2012 - Institute of Industrial design in Warsaw

Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych referencji :

> sklep Muzeum Narodowe w Warszawie,

> sklep Muzeum Narodowe w Krakowie,

> sklep Muzeum Historyczne Miasta Krakowa,

>sklep Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Warszawa,

> sklep Fabryka Emalia Oskara Schindlera w Krakowie (wkrótce),

> sklep Muzeum Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli,

> Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Warszawa,

> Centrum Technologii Laserowych Trumpf Polska w Warszawie.

   W jaki sposób dokonywane są dostawy ?

Nasze zegary opakowywane są w sposób pozwalający na ich dostawę nawet na dalekie odległości.
Zegary posiadają jedno opakowanie kartonowe białe z nadrukiem w którym znajdują się profile styropianowe blokujące ewentualne przesuwanie się zegara. Opakowanie to jest umieszczane w specjalnym solidnym opakowaniu w kolorze brązowym chroniącym w pełni zegar przed jakimikolwiek uszkodzeniami podczas transportu.
Korzystamy z usług znanych międzynarodowych firm kurierskich. wszystkie te działania te mają na celu zagwarantowanie naszym Klientom pełnego bezpieczeństwa dostaw.
Ponadto oferujemy darmową dostawę dla części naszych modeli oraz dekoracji ściennych. Darmowa dostawa proponowana jest także w przypadku zamówienia minimum 2 zegarów.
Zachęcamy zatem do zamówienia grupowego na jeden wspólny adres !

   A propos modeli na wymiar ?

Równolegle do kolekcji prezentowanej na stronie, wykonujemy dekoracje na wymiar. Dotyczy to wszystkich modeli o formach i motywach wykonanych w technice cięcia laserowego.
Formy te mogą być także gięte. Oprócz dekoracji ściennych i zegarów , proponujemy także wykonanie koncepcji i produkcję półek, podpórek na książki, osłon na grzejniki i Wielu innych form.
Dekoracje i zegary na wymiar realizowane przez Tolonensis Creation - Design Jacques Lahitte

Dekoracje i zegary na wymiar realizowane przez Tolonensis Creation - Design Jacques Lahitte

Modele te wykonane na wymiar adresowane są zarówno dla osób prywatnych jak i firm, grup , stowarzyszeń...
W przypadku pytań, prosimy uprzejmie o kontakt z nami.>> Zegar ptak Birdy - video z procesu produkcji

Jacques Lahitte - Designer Manażze Tolonensis Creation
Jacques Lahitte - Designer Manażer