Vidéo z procesu produkcji

Kliknij na poniższą ikonkę, aby obejrzeć video z procesu produkcji zegara ściennego ptaki Birdy.
Vidéo z procesu produkcji - Zegar ścienny BIRDY

Od ołówka do cięcia laserowego, droga jednego z modeli

Koncepcja

Inspiracją do tworzenia naszych modeli zegarów ściennych są często tematy związane z artystycznymi stylami w sztuce, naturą i grafizmem pod postacią zróżnicowanych form.
To właśnie obserwacje natury stały się inspiracją twórcy naszych wszystkich modeli do powstania zegara ptaki Birdy przedstawiającego jaskółki na drutach sieci elektrycznej.

Pomysł został najpierw przelany na kartkę papieru w postaci rysunku, następnie na tej bazie ptaki zostały narysowane w komputerze za pomocą oprogramowania rysunku wektorowego, to znaczy linie narysowane ręcznie zostały zastąpione przez linie i luki wierne rysunkowi z kartki. Następnym krokiem jest tworzenie tarczy zegara wraz z motywami.

W przypadku tworzenia koncepcji modeli niesymetrycznych takich jak np. zegar ptaki Birdy, bardzo ważnym parametrem jest sprawa zapewnienia równowagi przy jego wieszaniu na ścianie.
Parametr ten bierzemy zawsze pod uwagę przy tworzeniu koncepcji zegara i na etapie jej tworzenia przeprowadzamy testy umieszczając makietę zegara na ścianie w celu sprawdzenia jego równowagi.

Ciecie

Podczas etapu tworzenia należy wziąć pod uwagę liczne patrametry techniczne związane z organiczeniami techniki cięcia laserowego w metalu, jak na przykład czas cięcia,  który zależy od  złożoności modelu, sekcje cięcia, szerokość, katy, bliskość pewnych cięć itp.


Nasze modele stają się często kompromisem pomiędzy złożonością i możliwościami techniki cięcia, ale pomimo tego modele mając indywidualny charakter oferują bardzo piękny efekt.

Cięcie laserem Zegar ptak Birdy

Pokrycie farbą


To najważniejszy etap bowiem od niego zależy jakość końcowa dekoracji. Pokrycie farbą wykonywane jest w technice lakierowania proszkowego z utwardzaniem w piecu (280°C).

Montaż

Tak jak wszystkie inne modele, zegar Ptaki BIRDY wyposażony jest w mechanizm kwarcowy o wysokiej precyzji produkcji niemieckiej. Poza bardzo dużą precyzją mechanizmy te są całkowicie ciche, niesłyszalne z odległości powyżej 4 cm.  Zegary mogą być powieszone w każdym pomieszczeniu domu. 

Mechanizmy odpowiadają normie DIN 8325 która zapewnia precyzję poniżej lub równą 1 sekundzie.  Działają one na bazie baterii alkalicznej normalnej lub High Energy (nie baterie akumulatorowe). 

Oprócz tego mechanizmy montowane są na tarczy dzięki systemowi umocowania, który nie zniekształca obrazu naszych modeli i odróżnia je w wyraźny sposób od prawie wszystkich tanich  mechanizmów mocowanych na nieestetycznych nakrętkach. 
Wskazówki wykonane są z aluminium, lakierowane, także produkukcji niemieckiej. 

Mechanizm kwarcowy design UTS

Wszystkie wyżej wymienione parametry jakości wybraliśmy po to, aby zaproponować naszym klientom modele estetyczne i niepowtarzalne.

Zegar BIRDY jest ulubionym modelem naszych klientów.
Design Jacques Lahitte
© Tolonensis Creation


Zegar Ptaki Birdy Dostawa darmowa

>> Zegary śienne deLorentis - A propos naszych modeli

>> Uwaga na nielegalne kopie naszych kreacji